Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gminazary/ftp/spolbrachtow/spolbrachtow.gminazary.pl/images/warsztaty2015
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/warsztaty2015

Potrafimy szyfrować wiadomości

2015-05-18.  Warsztaty detektywistyczne w Olbrachtowie

Dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece czytelnicy filii bibliotecznej w Olbrachtowie wzięli  udział w spotkaniu autorskim z Panem Dariuszem Rekoszem (http://www.rekosz.pl/ ). Współpraca ze Szkołą Podstawową w Olbrachtowie sprawiła, że w spotkaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV - VI. A  miało ono bardzo ciekawą formę - były to warsztaty detektywistyczne podczas których poznaliśmy   zasady tworzenia szyfrów. Jak można zaszyfrować wiadomość? Jak sprawić, by osoby niepowołane nie mogły jej odczytać?  I jak przekazać odbiorcy klucz do szyfru ? Tego i jeszcze wielu innych rzeczy uczyli się uczestnicy warsztatów. Spotkanie przebiegało w super atmosferze, rozochoceni potęgą szyfrów uczestnicy obiecali jednak, że nie będą zaszyfrowywali swoich odpowiedzi na klasówkach:). Obietnica została złożona w obecności Pani Dyrektor, więc ma moc prawdziwie urzędową:).  Testem świeżo  nabytych umiejętności była próba rozszyfrowania wiadomości  przygotowanej przez pisarza. Zwyciężczynią tego konkursu została Karolina Kowalska, która zdobyła książkę autorstwa Pana Rekosza  z Jego autografem i dedykacją:).

Było to kolejne - i  na pewno nie ostatnie - spotkanie autorskie zorganizowane dzięki współpracy działającego w naszej bibliotece  Dyskusyjnego Klubu Książki i Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.

Barbara Szałęga - biblioteka w Olbrachtowie

{gallery}warsztaty2015{/gallery}