Gmina i powiat

ROK SZKOLNY 2015/2016

1.      Tytuł Laureata w II Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w kategorii zespoły muzyczne – ucz. kl V Siembida, Mocydlarz, Sudejko, Jackowska  – odp. A. Sztonyk Rewaj.

2.      Tytuł Laureata w II Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w kategorii soliści – Maja Terlecka ucz. kl III  – odp. M. Zyga,

3.      Udział  w VIII Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym – odp. Wychowawcy.

4.      Nagroda w VIII Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym w kat.– szopka noworoczna dla Mai Terleckiej - ucz. kl III – odp. M. Zyga.

5.      Nagroda w VIII Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym w kat.– szopka noworoczna dla Emilii i Mileny Sudejko - ucz. kl III – odp. M. Zyga.

6.      Nagroda w VIII Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym za pracę zbiorową dla ucz. kl V – odp. A. Sztonyk Rewaj.

7.      Nagroda w VI Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek dla zespołu Przyjaciółki
z żelaznej spółki – odp. Monika Zyga.

8.      Tytuł Laureata w II Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Maja Terlecka ucz. kl III  – odp. M. Zyga,

9.      III miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeja dziewcząt – odp. D. Hawełka.

10.  V miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeja Chłopców – odp.

D. Hawełka.

11.  I miejsce w rzucie piłką lekarską – 9,61 m w III Halowym Noworocznym Mityngu Lekkoatletycznym – Dominik Rożkowski ucz. klasy VI – odp. D. Hawełka

12.  Tytuł Laureata w Gminnych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

w kategorii Recytacja – Krzysztof Kuchenbecker ucz. klasy IV – odp. M. Czarnecka Czerniak.

Wyróżnienie w Powiatowym Lubuskim Konkursie Recytatorskim – Krzysztof Kuchenbecker ucz. klasy IV – odp. M. Czarnecka Czerniak.

13.  Wyróżnienie w Konkursie pt. Coś z niczego organizowanym w ramach projektu edukacyjnego PAN SPRZATALSKI uczy dzieci jak i gdzie wyrzucać śmieci dla ucz. kl I: Marysi Gosławskiej, Natalii Piter, Nikoli Jasińskiej oraz Marii Mochnacz – kl II, Wiktorii Śrutwy – kl III, Emilii Sudejko – kl III.

14.  Wyróżnienie  w Gminnym Konkursie Plastyka Obrzędowa i Wypieki Wielkanocne dla ucz. kl III Ady Wasilewskiej – odp. A. Łabencka Dłużak.

15.  I miejsce w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym –  Karlina Capar, Karolina Kowalska, Oliwia Mocydlarz  – odp. M. Czerniak Czarnecka, M. Zyga.

16.  III miejsce w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym – ucz. Oliwia Mocydlarz - odp.
Monika Zyga.

17.  I miejsce w XVIII Gminnym Sejmiku Ekologicznym: Karlina Capar, Nikola Kula, Gabriela Styś, Maja Terlecka – odp. Alicja Biczyk.

18.  VI  miejsce w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym – odp. Agnieszka Sztony Rewaj.

19.  Udział w Gminnym Konkursie „Mistrz Pięknego Czytania” – odp. Barbara Szałęga

20.  Tytuł LAUREATA  w gminnym konkursie Mały Talent 2016 w kategorii – recytator – Hanna Bazak – oddział przedszkolny - odp. Renata Żurawka.

21.  V miejsce w czwórboju LA dziewcząt w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkolnej 2015/2016 – odp. D.Hawełka.

22.  II miejsce w Turnieju eliminacyjnym

23.  Wyróżnienie wkategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych w Konkursie Plastycznym ŻARY ZA TYSIĄC LAT – Kacper Kopyciński – ucz. kl I – odp. Anna Terlecka.

24.  II miejsce wII Turnieju Szkół Gminnych Gminy Żary w Petanque: ucz. kl VI Patryk Stefański, Przemysław Stefański, Aleksandra Wiesion  – odp. D. Hawełka.

25.  I miejsce w XIII Gminnym Konkursie  Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej: ucz. kl VI Karolina Capar, Laura Derej, Kornelia Przybyłek – odp. Monika Zyga.

26.  I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Polskiego Czerwonego Krzyża: ucz. kl VI Karolina Capar, Laura Derej – odp. Monika Zyga.

27.  II miejsce w Turnieju Eliminacyjnym Szczypiorniak na Orlikach 2015/2016 – odp. D. Hawełka.