Skutki wypalania traw w oczach uczniów Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.

         Szanować przyrodę i zauważać jej piękno musimy się uczyć już  od najmłodszych lat. Ludzie przestańcie wypalać trawę! Łąka to dom zwierząt i roślin! Alarmują uczniowie klasy III z wychowawczynią Moniką Zyga. 

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe i jasełka

Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 20 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie miało szczególną oprawę. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie z klasy I pod kierunkiem Pani Anny Terleckiej i Pani Renaty Żurawka przygotowały przepiękne Jasełka w formie pantomimy.

Czytaj więcej...

Pomoc poszkodowanym w pożarze

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie dołączyli się do akcji na rzecz rodziny Państwa Dąbrowskich z Drozdowa, którzy stracili dom w pożarze.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2012

6 grudnia w dniu Świętego Mikołaja wszyscy czekają na prezenty. Dzieci z naszej szkoły również z niecierpliwością oczekiwały spotkania ze Świętym.

Czytaj więcej...

Andrzejki

Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał dowiedzieć się co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Najczęściej młode dziewczęta zbierały się w jednym domu i rozpoczynały wieczór wróżb, czarów i magii.

Czytaj więcej...