Dzień Promocji Zdrowia

„Wesoło, zdrowo i kolorowo” - pod takim hasłem w naszej szkole został zorganizowany Dzień Promocji Zdrowia.

Uczniowie klasy V przedstawili inscenizację „Zdrowie”. Naszym celem było zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz pokazanie, jak powinniśmy dbać o stan naszego zdrowia, poprzez odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczną, a także dbanie o higienę osobistą Uczniowie klas 0 - III otrzymali do rozwiązania warzywno-owocowe łamigłówki, z którymi poradzili sobie wyśmienicie.  Następnie każda klasa miała za zadanie przygotować pracę plastyczna pt. „Witaminowe miasteczko”. Aby prace były twórcze oraz kreatywne Rada Rodziców zadbała o warzywno-owocowe przekąski. Uczniowie podjadali pomidorki, ogórki oraz truskawki i soczyste arbuzy.

Uczniowie klasy IV Karolina Capar i Kacper Kałużny pod opieką Pani Moniki Zyga przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Odbyło również się głosowanie uczniów klas I-VI na ,,Najlepszą koleżankę”. Na zakończenie Dnia Promocji Zdrowia wszystkie klasy zaprezentowały swoje ,,Witaminowe miasteczka” i ustawiali się do pamiątkowej fotografii, a każdy uczeń otrzymał miły upominek.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup owoców i warzyw oraz za upominki.

Imprezę promującą zdrowie zorganizowała Alicja Biczyk nauczycielka przyrody