Otwarcie boiska wielofunkcyjnego i pasowanie na ucznia

W poniedziałek 15 października 2012 w Olbrachtowie odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego połączone z pasowaniem na ucznia i przedszkolaka.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania gości przez Dyrektor szkoły Władysławę Stasiak. Uroczystość uświetnili - Radosław Pogorzelec - sekretarz Gminy, Agnieszka Maj-Skobelska - skarbnik Gminy, Jan Gajda - sołtys i radny Olbrachtowa, Daniel Zyga - sołtys Drozdowa, Joanna Lewandowska - przewodnicząca Rady Rodziców, ks.Zygmunt Czepirski - proboszcz parafii, rodzice, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.
Skarbnik Gminy Agnieszka Maj-Skobelska ,,rzutem do kosza" dokonała otwarcia obiektu. Proboszcz parafii ks. Zygmunt Czepirski poświęcił nowo wybudowany obiekt.
Następnie uczestnicy otwarcia obejrzeli występ cheerleaderek z klasy V  przygotowany przez p. Agnieszkę Sztonyk-Rewaj.
Kolejnym punktem był występ uczniów klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego , którzy zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez p. Renatę Żurawka i p. Annę Terlecką. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po programie pani Dyrektor dokonała Pasowania po którym dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie. Na dowód tego otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców.
Na zakończenie wystąpił Szkolny Zespół teatralny ,,Kubuś Puchatek" z przedstawieniem pt.,,Bumerang" wg. J. Porazińskiej przygotowanym pod kierunkiem p. Moniki Zyga i p. Agnieszki Sztonyk-Rewaj.