GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku w naszej szkole odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Z tej okazji gościliśmy Wójta Gminy Żary Pana Wiesława Polita, kierownika ZEAS-u Panią Urszulę Chomont, Dyrektorów szkół z terenu naszej gminy, sołtysów.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dwa przedstawienia. Na początek wystąpili uczniowie klas II - VI w przedstawieniu „Wakacyjne wspomnienia” przygotowanym pod kierunkiem Pani Moniki Zygi, we współpracy z Panią Agnieszką Sztonyk – Rewaj. Następnie zaprezentowali się uczniowie klas I i II w inscenizacji „Żuk” przygotowanej pod opieką Pani Renaty Żurawki i Pani Anny Terleckiej.

Po części artystycznej głos zabrali Dyrektor Szkoły Pani Władysława Stasiak oraz Wójt Gminy Żary Pan Wiesław Polit. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że do decyzji Wójta o organizacji inauguracji roku szkolnego 2013/2014 w nasze szkole przyczyniły się sukcesy edukacyjne, które odnieśliśmy w minionym roku szkolnym, zwłaszcza bardzo wysoki wynik sprawdzianu szóstoklasisty. Dyrektor szkoły nadmieniła także, że szkoły gminne wypracowały wysoki poziom nauczania, z czego możemy być dumni. Życzyła pracownikom wszystkich gminnych szkół wielu sukcesów wychowawczych
i pedagogicznych oraz satysfakcji zawodowej, a także by każdy dzień pracy przekładał się na dobre wyniki i ciekawość świata dzieci. Życzyła również owocnej współpracy z rodzicami, organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny.

Wójt Gminy Żary w swoim wystąpieniu odniósł się do naszych osiągnięć, pogratulował wyników, a także przedstawił szczególne sukcesy siedmiu szkół na poziomie wojewódzkim
i ogólnopolskim, podkreślając, że są one rezultatem ogromnego wysiłku, zaangażowania oraz życzył dalszych sukcesów.