Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie

Dnia 25 kwietnia 2013 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Był to dzień dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz dla rodziców. Odwiedzili nas między innymi Wójt Gminy Żary Pan Wiesław Polit, Sekretarz Gminy Żary Pan Radosław Pogorzelec, radny i sołtys Pan Jan Gajda oraz inni pracownicy Gminy, a także emeryci naszej szkoły.

Z tej okazji uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty. Zespół „Kubuś Puchatek” wystąpił z przedstawieniem „Bal”, za które dostał Brązową Balladynę
w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Balladyna”, który odbył się w Żarach
w dniach 21 - 22 marca 2013 roku. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III – VI. Reżyserię, oprawę muzyczną i plastyczną opracowały Panie Monika Zyga i Agnieszka Sztonyk – Rewaj.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I pod kierunkiem Pań Renaty Żurawki
i Anny Terleckiej wystąpiły w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuk”. W głównych rolach wystąpili: Wiktoria Janiszewska i Krzysztof Kuchenbecker. Natomiast uczniowie
z klas I – III zaprezentowali, przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego Pani Iwony Dewo i plastyki Pani Agnieszki Sztonyk - Rewaj, przedstawienie pt. „Kapryśna księżniczka”. Przedstawienie wykonano w języku niemieckim. Główne role zagrali uczennica klasy II – Gabriela Styś i uczeń klasy III - Michał Łokaj.

Dyrektor szkoły Pani Władysława Stasiak wymieniła szczególne sukcesy dzieci
i uczniów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w konkursach przedmiotowych, interdyscyplinarnych i w sporcie. Wspomniała również o sukcesach na poziomie gminnym
i powiatowym. Wyraziła szczególne uznanie dla kadry pedagogicznej, która
z zaangażowaniem, we współpracy z rodzicami, pracuje na sukces każdego dziecka.

Głos zabrał również Wójt Pan Wiesław Polit, który wyraził radość z osiągnięć naszej szkoły, docenił zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzył nam dalszych sukcesów.

W czasie spotkania można było skorzystać z porad dietetyka, wziąć udział
w warsztatach plastycznych, w zajęciach pod hasłem „Przyroda na wesoło”, a także obejrzeć zdjęcia pokazujące historię naszej szkoły. Miłym akcentem był też przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Władysława Stasiak

Monika Jasińska