Pierwszoklasiści są już uczniami SP w Olbrachtowie

PASOWANIE NA UCZNIA ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się  uroczystość Pasowania na ucznia, połączona z apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ceremonię rozpoczęła Pani Dyrektor Władysława Stasiak, która złożyła życzenia pracownikom szkoły oraz odczytała list życzeniami od Wójta Pana Leszka Mrożka.

W poczet Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie zostało przyjętych 18 uczniów I klasy:
 Igor Brusiło, Bartosz Duda, Stanisław Dziok, Maria Gosławska, Jakub Grochalski, Nikola Jasińska, Vanessa Jurczak, Kacper Kopyciński, Filip Mrożek, Ksawery Ostrowski, Marek Perucki, Natalia Piter, Zuzanna Pleciak, Marcel Rotman, Kacper Stora, Antoni Szczepaniak, Kinga Tutaj, Oliwia Zdunek.

Zanim uczniowie dostąpili tego ogromnego zaszczytu musieli poważnie się wykazać. Wspaniale przeszli egzamin przeprowadzony przez uczniów klasy IV i VI, którzy w strojach królewskich przygotowali bardzo trudne zadania. Nie zabrakło ciekawych zagadek, zadań matematycznych oraz wiedzy społeczno-przyrodniczej. Następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor. Pierwszaki świetnie sobie ze wszystkim poradziły. Uczniowie wspaniale recytowali i śpiewali piosenki. Rodzice byli zadowoleni i oczywiście bardzo dumni ze swoich pociech. Na zakończenie pierwszaki otrzymały od wychowawcy pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali swoje dzieci wspaniałymi rożkami obfitości i ogromnymi kredkami.

Dużą radość wszystkim obecnym sprawił występ dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Wykazały się ogromną odwagą. W towarzystwie swoich troskliwych pań recytowały wiersze i śpiewały piosenki połączone.

Po uroczystości nasi "nowi uczniowie" wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas delektowania się pysznymi słodkościami nadal unosiły się żywe emocje związane z ślubowaniem i pasowaniem na ucznia szkoły.

wychowawca I klasy - Anna Terlecka