Przegląd Pieśni Patriotycznej

Puchary i dyplomy w I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

10 listopada 2014 roku gościliśmy w Lubanicach na I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół Przyjaciółki z Żelaznej Spółki w składzie: Oliwia Mocydlarz, Julia Dobrzańska, Anna Nowak, Maja Terlecka - uczennice  klasy II, Nikola Kula – uczennica  klasy III, zespół Polskie Kwiaty w składzie: Malwina Sudejko, Gabriela Styś, Julia Mocydlarz – uczennice klasy IV, Oliwia Wiesion, Weronika Nikołajuk, Karolina Kowalska – uczennice klasy V oraz soliści Malwina Sudejko z klasy IV i Aleksander Parus – uczeń klasy VI, który dodatkowo  grał na gitarze. Dzieci przygotowała Pani Monika Zyga we współpracy z Panią Agnieszką Sztonyk – Rewaj.

Oprócz wzruszenia, które towarzyszyło wszystkim śpiewającym i słuchającym pieśni o bohaterach naszej wolności mieliśmy powody do radości.

Zespół Przyjaciółki z Żelaznej Spółki zajął I miejsce w I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w kategorii - zespoły muzyczne, grupa wiekowa 0 –III.

Malwina Sudejko wyśpiewała II miejsce w  I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w kategorii  - solista, grupa wiekowa IV – VI.

Gratulacje!                                                                                         Monika Zyga