PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY I NIE TYLKO

13 października do uroczystego przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie przystąpiło 13 kandydatów: Baranowski Bartosz, Ciesielski Oskar, Kilian Kinga, Kowalewska Maja, Marko Nikola, Maziarz Patrycja, Mochnacz Maria, Nowak Karol, Ochociński Sebastian, Sieradzka Nicola, Wasilewska Adrianna, Wolniak Jakub oraz Zawadzka Wiktoria. Chcąc udowodnić wszystkim obecnym, iż zasłużyli na miano ucznia musieli przejść pięć prób wykazując się różnymi umiejętnościami i wiedzą. Ten pierwszy w życiu egzamin zdawali przed rodzicami, panią dyrektor, pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi i całą społecznością uczniowską.

W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy V. Pierwszaki wykazały się znajomością zasad ruchu drogowego i zachowywania się w szkole, sprawnością fizyczną, umiejętnością liczenia, rozwiązywania zagadek oraz prawidłowego pakowania plecaka. Na zakończenie wszyscy musieli wypić sok z cytryny
i się uśmiechnąć.

Po pomyślnym zdaniu wszystkich prób uczniowie popisywali się piękną recytacjąi śpiewaniem piosenek w trzech językach – niemieckim, angielskim i polskim. Następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie przez Panią Dyrektor Władysławę Stasiak.

Na pamiątkę pasowania pierwszoklasiści dostali dyplomy, medale uśmiechu oraz rożki obfitości przygotowane i wręczone przez rodziców.

Dyrektor szkoły złożyła pierwszakom życzenia, a uroczystość została uwieczniona na wspólnej fotografii.

Po zakończeniu ślubowania i pasowania na ucznia szkoły, główni bohaterowie i ich rodzice wraz
z wychowawczynią oraz zaproszonymi gośćmi, spotkali się przy kawie i pysznym cieście.

Życzymy pierwszoklasistom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawca klasy I – Anetta Łabencka  - Dłużak

W dniu 13 października uroczystość pasowania pierwszoklasistów była połączona z    apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny był zaprezentowany  w dwóch językach, polskim i niemieckim, ponieważ w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie jest realizowana innowacja pedagogiczna pt. Język niemiecki  aktywnie i twórczo w przedstawieniach teatralnych. Ta innowacja  ma na celu rozwinięcie zdolności językowych i artystycznych uczniów, a hasłem przewodnim jest nauka języka niemieckiego poprzez zabawę. Uczniowie klas IV-V zaprezentowali swój talent językowy w wierszach i piosence, natomiast uczniowie klasy VI zaprezentowali się w dwóch tańcach: Koziołeczek i Kuczuk - Polka. Uczniów przygotowały autorki innowacji pedagogicznej: Panie Iwona Dewo i Agnieszka Sztonyk-Rewaj.

Autorzy innowacji pedagogicznej:

Pani Iwona Dewo i Pani Agnieszka Sztonyk-Rewaj