BRĄZOWA BALLADYNA

Brązowa Balladyna

W Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Balladyna”, który odbył się   w Żarach w dniach 21-22 marca 2013 roku Zespół „Kubuś Puchatek” ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie zdobył Brązową Balladynę za przedstawienie pt. „Bal”. Na deskach  Luny  pięknie zagrali: Laura Derej, Michał Duda, Oskar Rożkowski – uczniowie z klasy III, Lidia Słowińska i Paweł Parus  z klasy IV, Oliwia Grębowiec, Roksana Konisiewicz, Anna Motuk, Marcelina Łozińska, Karolina Zaród, Weronika i Wiktoria Święcickie, Hubert Derej – uczniowie z klasy V, Sandra Deptuła, Gabriela Kordeusz, Wiktoria Dżyga, Wiktoria Lewandowska, Marysia Dobrzańska, Magdalena Fafara,  Arianna  Ionitzova, Mateusz Polewiak – uczniowie z klasy VI. Pomysłodawcą i autorem scenariusza była Monika Zyga. Reżyserię, oprawę muzyczną i plastyczną opracowały  Monika Zyga i Agnieszka Sztonyk – Rewaj.  Przedstawienie ukazuje   człowieka     i  jego marzenia, których spełnienie nie zawsze jest możliwe. W czasie  przedstawienia po niejednym policzku spłynęła łza. Zdobycie Brązowej Balladyny ucieszyło grupę chociaż nie dało Zespołowi „Kubuś Puchatek” nominacji do etapu wojewódzkiego. Marzyli jak ich bohater, by dotrzeć ze swym przesłaniem poza granice naszego powiatu. Nie zawsze jednak jest tak jak byśmy tego chcieli.  Natomiast zawsze trzeba  cieszyć się z tego, co się  z trudem zdobywa.  Młodzi aktorzy nie poddadzą się i na pewno to przedstawienie zagrają jeszcze kilka razy dla swojej, lokalnej publiczności .