Bitwa na słowa

Uczniowie klasy I, II i III tłumnie uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Przepustkę  do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim otrzymali uczniowie: Karolina Capar - klasa II, Karolina Kowalska - klasa II, Lidia Słowińska - klasa III, Kacper Kałużny - klasa II, Oskar Rożkowski - klasa II, Paweł Parus - klasa II, Oliwia Jackowska - klasa I.

Nad dalszym  przygotowaniem uczniów czuwali wychowawcy Renata Żurawka, Monika Zyga, Anetta Łabencka-Dłużak oraz bibliotekarka Barbara Szałęga.

W walce na słowa w Gminnym Konkursie Recytatorskim w lutym 2012r. zmagało się ponad 40 uczniów ze wszystkich Szkół Gminy Żary. Jednym z czterech Laureatów konkursu został Oskar Rożkowski - uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, który ćwiczył dykcję pod kierunkiem wychowawcy Moniki Zyga.  Uczeń ten recytował swój wiersz również na Powiatowym  Konkursie Recytatorskim w Żarach, w którym otrzymał dyplom za udział. Doświadczył on możliwości zaprezentowania się na wielkiej scenie w Kinie Luna w Żarach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi w Bitwie na słowa.