Aktualności

Eliminacje Gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

W dniach 01-02.03.2017 roku nasi uczniowie brali udział w kolejnej edycji Eliminacji do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Mirostowicach Dolnych. Nasi reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie szkolnych eliminacji. W pierwszej grupie wiekowej (kl. I-III) szkole jury wyróżniło:Vanessę Jurczak - recytacja wiersza Adama Mickiewicza pt. "Komar, niewielkie licho", Oliwię Zdunek - recytacja wiersza Jacka Cudnego pt. "Figura",Maję Kowalewską-recytacja wiersza Hanny Zielińskiej pt. "Psotaki",Karolinę Dąbrowską - recytacja wiersza Anny Kaca pt."Laleczka".

W drugiej grupie wiekowej (kl. IV-VI) wyróżnieni zostali: Krzysztof Kuchenbecker - recytacja wiersza Hanny Niewiadomskiej "Ośla ławka", Anna Nowak-recytacja wiersza Adama Mickiewicza pt. "Komar, niewielkie licho", Wiktoria Janiszewska - recytacja wiersza Wandy Chotomskiej "Kochajcie czarownice" oraz Julia Skrzypek - recytacja wiersza Jana Brzechwy "Kto z kim przestaje, takim się staje".

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.Szczególnie brawa należą Vanessie Jurczak za otrzymanie dyplomu z wyróżnieniemz rąk Wójta Gminy Żary Pana Leszka Mrożka, a także dla Malwiny Sudejko (reprezentującej Bibliotekę Gminną w Olbrachtowie), która otrzymała dyplom Laureata i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych. 

Magdalena Czarnecka-Czerniak

Anna Terlecka