Aktualności

Święto Cioci

ŚWIĘTO CIOCI WEDŁUG ELIZY PIOTROWSKIEJ

W dniu 15 grudnia 2016 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyło się ŚWIĘTO CIOCI! wg projektu, którego organizatorami i współorganizatorami była: pani Barbara Szałęga – bibliotekarka
z filialnej Biblioteki w Olbrachtowie, pani Magda Kremer-Sochacka z WiMBP im. C. Norwida  w Zielonej Górze oraz uczniowie i wychowawca klasy II.

Uczniowie klasy II jako gospodarze uroczystości gorąco przywitali swoje ciocie. Każda ciocia otrzymała kolorową kokardę w kropki. Pani Basia przywitała wszystkich gości oraz przedstawiła plan uroczystości. Następnie przeczytała fragment książki Elizy Piotrowskiej pt. "Ciocia Jadzia", mówiąc o pomyśle przygotowania święta cioci.

Kolejnym punktem spotkania było wykonanie portretów - ciocie rysowały dzieci, a dzieci rysowały ciocie. Po czym każda para opowiadała o sobie, jednocześnie  prezentując swoje portrety. Kolejno
w sali gimnastycznej braliśmy udział w "ciociowym torze przeszkód".

Po energetyzującym wysiłku fizycznym mieliśmy czas na słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci obdarowały swoje ciocie własnoręcznie wykonanymi prezentami: łapaczami snów, kamieniami szczęścia, zakładkami do książek i spinaczami pełnymi ciepłych uczuć.  Nasi uczniowie również zostali mile zaskoczeni otrzymanymi prezentami w formie książeczek od Pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Bieniowie - Teresy Kowalczewskiej.

Wszyscy uczestnicy uroczystości rozstali się w wyśmienitych nastrojach. Święto Cioci z pewnością było doskonałą zabawą. Dzięki temu wydarzeniu dzieci nabyły umiejętności       w temacie przygotowania i prowadzenia imprezy kulturalnej oraz samodzielnego i twórczego działania.

Wychowawca II klasyAnna Terlecka