Aktualności

Koncert na indiańską nutę

Koncert filharmonii pt. „Na indiańskim szlaku”

            W dniu 8 grudnia  2016 r. wysłuchaliśmy  koncertu filharmonii. Tym razem  poświęcony był  życiu i kulturze indiańskiej. Artyści, którymi byli prawdziwi Indianiez Ameryki Południowej, zachwycili nas sentymentalną, nastrojową muzyką  oraz utworami wyrażającymi tęsknotę i  marzenia andyjskich Indian. 

Podczas spotkania poznaliśmy historię życia indiańskich plemion dzięki małemu Iti, który chciał nauczyć się śpiewu i muzyki. Pragnął poznać kulturę i tradycję Indian zamieszkujących: Argentynę, Boliwię, Peru, Wenezuelę, Ekwador.

            Mieliśmy okazję zobaczyć kolorowe poncza, w które byli ubrani muzycy.Prowadzący pokazywał i omawiał indiańskie instrumenty wykonane własnoręcznie: bambusowa antara, rota dara - fletnia, samponia - fletnia wydająca z siebie tysiące dźwięków w dowolnych tonacjach, połączone skorupy orzechów będące grzechotką, deszczowy kijek i oryginalna miniaturowa gitara charango, wykonana ze skorupy pancernika.

             Z przyjemnym rozmarzeniem uczestniczyliśmy w koncercie. Dzieci z punktu przedszkolnego  miały okazję próby zagrania na prezentowanych instrumentach.

                                                                                                                                         Anna Terlecka