Aktualności

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada  dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie ciekawostek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się
w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pluszowy miś". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Zapewne to wielkie misiowe przyjęcie zostanie  w naszych wspomnieniach na długi czas.

W tym dniu odbyła się również zabawa andrzejkowa. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Renata Żurawka, Teresa Durys