Aktualności

Międzynarodowa współpraca szkół

 

 

HAPPY BIRTHDAYprojecteTwinning

 

W roku szkolnym 2016/17 startujemy z nowym projektem w ramach programu eTwinning – międzynarodowa współpraca szkół.

„Tradycje urodzinowe w różnych krajach” to międzynarodowy projekt,
w którym udział biorą uczniowie klasy IV SP w Olbrachtowie oraz ich rówieśnicy ze Słowacji, Słowenii  i Stanów Zjednoczonych. Uczniowie będą poznawać swoje kraje, tradycje i zwyczaje, a w szczególności te związane z obchodami urodzin. Projekt polega na komunikowaniu się uczniów w języku angielskim za pomocą technologii informacyjnych. Będzie on połączony z lekcjami informatyki, podczas których uczniowie będą tworzyć prezentacje, filmy video, czy rozmawiać na czacie z rówieśnikami z Europy i Ameryki. Na lekcjach techniki wykonają własnoręcznie kartki urodzinowe, które zostaną wysłane do zagranicznych rówieśników i doręczone w dniu ich urodzin. Koordynatorem projektu jest nauczyciel j. angielskiego
A. Grzebyk.

Aneta Grzebyk