SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW

SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW Z OLBRACHTOWA – 2015/2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie ze sprawdzianu szóstoklasisty, który pisali 05 kwietnia zajęli w powiecie żarskim spośród szkół publicznych drugie miejsce. Nasze średnie wyniki z części I – z języka polskiego i z matematyki są wyższe od wyników gminy, powiatu, województwa, okręgu  i kraju. Z części I zdobyli 67%. Średni wyniki z j. polskiego wyniósł 73%, a z matematyki 61%. Natomiast z części  II z j. niemieckiego uzyskali wynik na poziomie średniego wyniku ogólnopolskiego, tj. 61%. Imponujący jest średni wynik z matematyki, który jest wyższy od średniego wyniku ogólnopolskiego o ponad 7 punktów procentowych.

W sprawdzianie szóstoklasisty postawiono na umiejętności złożone. Chodziło nie tylko o to, żeby sprawdzić wiedzę dzieci, ale o to, by sprawdzić czy umieją z niej korzystać.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Drugą częścią sprawdzianu był test z wybranego przez ucznia języka obcego.

Jesteśmy dumni z wyniku naszych uczniów, chociażby dlatego, że mamy uczniów o zróżnicowanych możliwościach w zakresie wiedzy i umiejętności. Solidna praca nauczycieli i uczniów oraz współpraca z rodzicami pozwoliła uzyskać wysoki wynik.

Możemy również pochwalić się sukcesem szóstoklasisty, który uzyskał Tytuł Finalisty Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego pod patronatem LKO w Gorzowie Wlkp. – Karolina Capar.

W nagrodę dyrektor szkoły  wyraziła zgodę na upragnioną Czarną Noc w Szkole.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie

Władysława Stasiak