Kolędowe Sukcesy

Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie biorą udział w konkursach kolęd i pastorałek. W styczniu 2016 roku  odbyły się dwa takie konkursy: VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek   w Lubanicach, w czasie którego zaprezentował swoje umiejętności wokalne zespół z klasy III „Przyjaciółki z żelaznej spółki” oraz tercet dziewcząt  z klasy V w składzie: Oliwia Jackowska, Julia Mocydlarz i Sandra Siembida. Drugim konkursem, w którym braliśmy udział był  II  Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek   w Żarach. Tutaj mogli zaprezentować swoje talenty wokalne tylko soliści. W kategorii klas I-III zaprezentowała się Maja Terlecka uczennica klasy III, a w  kategorii klas IV-VI zakolędowała Oliwia Jackowska z klasy V. Zespoły i soliści były przygotowane przez Panią Monikę Zyga i Panią Agnieszkę Sztonyk Rewj.

Sam udział w konkursach to już sukces.  Szczególnym uznaniem Jurorów VI Gminnego Konkursu  Kolęd
i Pastorałek   w Lubanicach,
 cieszył się zespół „Przyjaciółki z żelaznej spółki” z klasy III w składzie: Julia Dobrzańska, Anna Nowak  i Maja Terlecka, który jako jedyny  w kategorii  zespołów   klas 0-III  wyśpiewał Nagrodę. Ale to jeszcze nie koniec naszej radości. Nasza solistka z klasy III Maja Terlecka otrzymała Tytuł Laureata II  Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek   w Żarach. Gratulujemy!

Monika Zyga