Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Gminne zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie było wyjątkowo huczne tego roku. Wiele osiągnięć naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, a także bardzo wysokie wyniki klasy VI na Sprawdzianie Szóstoklasisty stanowiły podstawę do podjęcia decyzji o zorganizowaniu gminnego zakończenia roku szkolnego właśnie u nas. Uroczystość odbyła się więc z udziałem Wójta, Pana Leszka Mrożka i wielu innych znamienitych gości.

Dzień ten był wspaniałą okazją do nagrodzenia uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. Warto podkreślić fakt, że uczniowie odbierający nagrody stanowili  57% wszystkich uczniów naszej szkoły.  Żaden z naszych uczniów nie otrzymał także oceny z zachowania niższej niż bardzo dobra. Na szczególną uwagę zasługuje średnia ocen kl. VI-nasi świeżo upieczeni absolwenci uzyskali średnią powyżej 4,70, co jest nie lada wyczynem!

W swoim przemówieniu, podsumowującym miniony rok szkolny, Pani Dyrektor podkreśliła, że tak wysokich wyników nie można osiągnąć bez efektywnej współpracy nauczycieli z uczniami i ich rodzicami, z których najbardziej zaangażowani w pomoc na rzecz naszych uczniów i szkoły otrzymali specjalne podziękowania i dyplomy. Oczywiście, wyniki naszych uczniów są też efektem żmudnej pracy na lekcjach, zajęciach korekcyjno-kompensacyjno, wyrównawczych, pracy na świetlicy oraz korzystania ze wszystkich innych możliwości rozwoju, jakie oferuje nasza szkoła.

Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Wójta Gminy Żary, który osobiście nagrodził najwybitniejszych uczniów ze szkół i zespołów szkół w całej gminie oraz  wręczył Pani Dyrektor List Gratulacyjny dla Dyrektora, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów, w którym gratulował znakomitego wyniku ze sprawdzianu szóstoklasisty, podkreślając, że Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie uzyskała najwyższy wynik spośród szkół  publicznych w powiecie żarskim. Wójt ponadto wręczył Pani Dyrektor Władysławie Stasiak za najwyższy wynik sprawdzianu szóstoklasisty i Pani Dyrektor Danucie Semenków  za najwyższy wynik gimnazjalny talony. Na pewno dodatkowe środki finansowe bardzo się przydadzą, gdyż potrzeby szkół są duże. Ponadto  Na zakończenie swojego przemówienia, wójt przypomniał także o potrzebach schroniska dla zwierząt w Piotrowie oraz poprosił wszystkich uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności w okresie wakacji.

O potrzebie zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji przypomniała również Pani Dyrektor naszej szkoły, życząc wszystkim udanego lata. Wreszcie, po krótkim programie artystycznym, można się było udać na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim wspaniałych
i pogodnych wakacji!

Przygotowała: Paulina Rothermel