Napisali bardzo dobrze

SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW Z OLBRACHTOWA – 2014/2015

Uczniowie naszej szkoły najlepiej wypadli na sprawdzianie szóstoklasisty w powiecie żarskim spośród szkół publicznych. Nasze średnie wyniki z części I – z języka polskiego i z matematyki są wyższe od wyników gminy, powiatu, województwa  i kraju. Imponujący jest średni wynik z matematyki, który jest wyższy od średniego wyniku ogólnopolskiego o ponad 13 punktów procentowych, a wynik z języka polskiego jest wyższy prawie o 7 punktów procentowych. Również średni wynik z języka niemieckiego jest wysoki i wyższy od średniej krajowej o ponad 6 punktów procentowych.

Średnie wyniki

Część I sprawdzianu  język polski

i matematyka

Część II sprawdzianu

Język niemiecki

Średni wynik kraju

Średni wynik klasy

76,78 %

79,52 %

74,03 %

76,11 %

Po raz pierwszy postawiono na umiejętności złożone. Chodziło nie tylko o to, żeby sprawdzić wiedzę dzieci, ale o to, by sprawdzić czy umieją
z niej korzystać. Ten egzamin był inny niż w latach ubiegłych. Tegoroczni uczniowie VI klas szkół podstawowych są pierwszym rocznikiem, który od I klasy uczył się zgodnie z nową  podstawą programową kształcenia ogólnego i pisał sprawdzian w nowej formule.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Drugą częścią sprawdzianu był test z wybranego przez ucznia języka obcego.

W CZĘŚCI 1 z języka polskiego i matematyki sprawdzano następujące umiejętności:

1.      Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji.

2.      Analizę i interpretację tekstu kultury.

3.      Tworzenie wypowiedzi.

4.      Sprawność rachunkową.

5.      Wykorzystanie i tworzenie informacji.

6.      Modelowanie matematyczne.

7.      Rozumienie i tworzenie strategii.

W CZĘŚCI 2 z języka nowożytnego sprawdzano:

1.      Rozumienie ze słuchu.

2.      Znajomość funkcji językowych.

3.      Znajomość środków językowych.

4.      Rozumienie tekstu pisanego.

Jesteśmy dumni z wyniku naszych uczniów, chociażby dlatego, że mamy uczniów o zróżnicowanych możliwościach w zakresie wiedzy i umiejętności. Solidna praca nauczycieli i uczniów oraz współpraca z rodzicami pozwoliła uzyskać wysoki wynik.

Możemy również pochwalić się sukcesem szóstoklasisty, który uzyskał Tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii i społeczeństwa pod patronatem LKO w Gorzowie Wlkp. – Aleksander Paweł Parus.

W nagrodę dyrektor szkoły w uzgodnieniu z wychowawcą klasy – Panią Agnieszką Sztonyk Rewaj wyraziła zgodę na upragnioną Czarną Noc w Szkole, która miała miejsce z 12.06 na 13.06.2015 r. Atrakcjami nocnego nocowania były: mini dyskoteka, gra na gitarze, nocne podchody, zabawa w berka, wspólna kolacja ze śniadaniem oraz nocny seans filmowy. Wszystkim uczestnikom nocnej zabawy dopisywał doskonały humor i wspólna chęć do zabawy.

GRATULUJĘ I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie